Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nabór na stanowisko Inspektora Ochrony Danych - rozstrzygnięty

Prezes Agencji Badań Medycznych

ogłasza nabór na stanowisko: Inspektor Ochrony Danych

w Agencji Badań Medycznych

Nr 17/ABM/2019

Agencja Badań Medycznych - siedziba: ul. Stanisława Moniuszki 1 A, 00-014 Warszawa

Wymiar etatu: pełny

Liczba etatów: ¼

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

ROLA W ZESPOLE: Inspektor Ochrony Danych

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za obszar Ochrony Danych Osobowych w Agencji Badań Medycznych.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • nadzorowanie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych w Agencji,
  • wspieranie administratora w realizacji obowiązków wynikających z RODO,
  • opracowywanie projektów odpowiedzi na pytania prawne,
  • opiniowanie wewnętrznej dokumentacji w obszarze ochrony danych osobowych (m.in. procedur, wytycznych, instrukcji, umów),
  • okresowy przegląd obowiązków informacyjnych, klauzul, umów powierzenia, przygotowywanie oraz opiniowanie umów powierzenia przetwarzania danych osobowych,
  • pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzoru oraz dla osób, których dane dotyczą (w tym również realizacja ich praw wynikających z RODO),
  • budowanie świadomości wśród personelu w zakresie ochrony danych osobowych, m.in. poprzez przeprowadzanie szkoleń,
  • nadzorowanie procesu wydawania upoważnień do przetwarzania danych osobowych, ich zakresu oraz prowadzenie ewidencji ww. upoważnień,
  • prowadzenie rejestru czynności przetwarzania oraz rejestru kategorii czynności przetwarzania,
  • zarządzanie naruszeniami ochrony danych i w razie potrzeby zgłaszanie ich organowi nadzoru oraz informowanie osób, których dane dotyczą w tym zakresie,
  • monitorowanie otoczenia prawnego, w szczególności zmian w przepisach, wytycznych, rekomendacji organu nadzoru w zakresie ochrony danych,
  • zapewnienie zgodności działalności Agencji oraz stosowanych przez nią rozwiązań organizacyjnych z wymogami rozporządzenia RODO oraz innych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • Wykształcenie: wyższe,
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe, w tym minimum 1 rok pracy na stanowisku związanym z ochroną danych osobowych,
  • znajomość RODO i innych przepisów o ochronie danych osobowych,
  • Znajomość praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych,
  • Znajomość ustawy o Agencji Badań Medycznych,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera w środowisku Windows (Microsoft Word, Excel),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność podejmowania decyzji,
  • umiejętność samodzielnej pracy koncepcyjnej,
  • komunikatywność.

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • posiadanie certyfikatów potwierdzających znajomość przepisów o ochronie danych,
  • wiedza w zakresie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia,
  • doświadczenie zawodowe w jednostkach finansów publicznych.

CO OFERUJEMY:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Pracę w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie do pobrania na stronie https://www.abm.gov.pl, dostępnym poniżej,
  • własnoręcznie podpisany życiorys kandydata, który powinien zawierać następującą klauzulę: własnoręcznie podpisany list motywacyjny w języku polskim,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (np.: świadectwa pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu, a także okresy aktywności zawodowej wynikającez umów, do których stosuje się przepisy o zleceniu i innych umów cywilnoprawnych oraz o wykonywaniu działalności gospodarczej),
  • dokument poświadczający zakres obowiązków zbliżony z głównymi obowiązkami podanymi w ogłoszeniu,
  • opcjonalnie – kopie dokumentów potwierdzających umiejętności językowe,

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie dokumentów w terminie do dnia 16.12.2019 roku na adres:

Agencja Badań Medycznych ul. Stanisława Moniuszki 1 A, 00-014 Warszawa

z dopiskiem na kopercie: „Inspektor Ochrony Danych w Agencji Badań Medycznych 17/ABM/2019”

INNE INFORMACJE:

  • Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu do siedziby Agencji Badań Medycznych).
  • Oferty osób, które nie zostały wybrane na dane stanowisko w procesie rekrutacji, zostaną komisyjnie zniszczone.
  • Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

    DO POBRANIA:

    Kwestionariusz osobowy dla kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w Agencji Badań Medycznych

    DANE OSOBOWE - KLAUZULA INFORMACYJNA

    Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  • Administrator danych i kontakt do niego: Prezes Agencji Badań Medycznych,ul. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa
  • Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko inspektora ochrony danych
  • Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy. Aplikacje będą niszczone po upływie okresu niezbędnego do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.
  • Uprawnienia:
    1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
    2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
    3. prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
    4. prawo do usunięcia danych osobowych; - żądanie realizacji tych praw należy przesłać w formie pisemnej na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej;
    5. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  • Podstawa prawna przetwarzania danych:
    1. art. 6 ust. 1 lit. b RODO;
    2. art. 221 Kodeksu pracy, ustawa z dnia 21 listopada 2008 r.
    3. art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
    4. art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO.
  • Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy  (m.in. imię, nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia,) jest dobrowolne, jednak niezbędne, aby uczestniczyć w procesie naboru na stanowisko pracy.
  • Podanie innych danych w zakresie nieokreślonym przepisami prawa, zostanie potraktowanejako zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie.
  • Jeżeli podane dane będą obejmowały szczególne kategorie danych, o których mowaw art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie wyraźna zgoda na ich przetwarzanie, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
  • Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też profilowane

Opcje strony

Metadane

Data publikacji : 06.12.2019
Data modyfikacji : 02.12.2020
Podmiot udostępniający informację:
Agencja Badań Medycznych
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
JSK Internet (serwis)
Osoba modyfikująca informację:
Monika Szwugier
do góry